Na een voetenbad in de Middellandse zee hebben we met de auto met trailer een aantal mooie kilometers over gravel/wandelpaden gereden.
Door de voor ons iets te hoge temperatuur en technische problemen met de auto hebben dit plan helaas vroegtijdig moeten aanpassen. We zijn van de Spaanse Pyreneeën naar de Dordogne verkast en hebben onze kampement op een camping in de buurt van de startlokaties van een aantal roadbooks opgebouwd. Dankzij Christiaan hadden we nog een aantal roadbooks in deze regio tot onze beschikking.
We zijn gestart in het plaatsje “Les Eyzies de Tayac-Sireuil". Het roadbook uit Action 4x4 #85 stuurde ons vanuit het dorpje al vrij snel het bos in.
Dankzij de regen van de voorgaande dagen was het nog een beetje modderig in het bos.

In het verleden hebben we regelmatig over paden gereden die al langere tijd niet bereden waren. Deze route had hier geen last van en de paden waren over het algemeen goed begaanbaar.
Een incidenteel overhangend boompje was dan ook gemakkelijk te verwijderen.
De bospaden werden afgewisseld met paden over en langs de akkers en vervallen schuren.
De effecten van de houtkap in productiebossen was goed merkbaar. Soms waren gehele stukken bos vervangen door varenbossen (en kleine bomen in de groei).
Onze kinderen vinden het leuk om door de modder te rijden, maar nog leuker vinden ze het om te helpen met het verslepen van grote bomen.
Nog een aantal plaatjes die we tijdens de dagtocht hebben gemaakt.

De route liep enkele malen op enige hoogte langs de rivier de Dordogne…
…en soms rakelings langs de Dordogne.
Na een leuk dagje rijden eindigde we in het pittoreske dorpje ‘Domme’ dat we via deze toegangspoort binnen reden.
Enkele dagen later hebben we een tweede route gereden in hetzelfde gebied. Ook hier weer een mooie afwisseling tussen bos en open gebied.
Een aantal sfeerbeelden wil ik graag met jullie delen.
Hoewel we over het algemeen weinig problemen ondervinden met de routes uit de Franse 4x4-tijdschriften was hier door de eigenaar van de grond een hek met verbodsbord geplaatst.
Na een kleine verkenning van de omgeving was dit uiteindelijk het pad dat we gevolgd hebben om de route enkele kilometers verder weer op te pakken.
Onderweg zijn we verrast door een prachtige rotswoning uit vervlogen tijden.
Het plan de Pyreneeën te doorkruisen is dit jaar niet tot uitvoer gekomen, maar in de nabije toekomst zal dit zeker wel eens gebeuren. De routes die we nu in Frankrijk hebben gereden hebben ons wederom veel plezier opgeleverd.
Groet,
Roy